| Acatincai_Veniamin_Mario_1998 a întrebat:

Sall TPU

Am o intrebare am un laptop Intel Pentium inside si are 4 ram o sa il upgradez de 6 ram si de 64 bits. o sa imi mearga gta 5? si in cate fps?

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu te ajuta cu nimic ram-ul in gaming, ca sa iti mearga gta5 ai nevoie de procesor si placa video mai buna, in cazul tau sa schimbi laptop-ul.

Răspuns utilizator avertizat
| Wr3nch a răspuns:

Ramul conteaza ca una e sa ai si alta sa ai 8. Dar laptopul tau e probabil prea vechi ca sa mearga.

Răspuns utilizator avertizat
| Wr3nch a răspuns:

Exact ce ziceam. E prea vechi man. Ca sa iti mearga iti trebuia ceva cu I5, dual core minim, la vreo 2.5 gb. 4 gb ram ar fi fost ok dar fara o placa de 2 dedicata nu prea doae daca nu era super puternica. Al meu e din 2014 si ma joc witcher 3 la ultra minim pe 800pe600 si tot se sacadeaza uneori