| alex13 a întrebat:

Am o întrebare legată de PC, si anume de ce componente as mai avea nevoie, in afara de placa video pentru a merge jocurile bine?

Răspuns Câştigător
| PCinfo a răspuns:

Iti va trebui un procesor perforamant (de preferat pe 4 nuclee) si o frecventa de peste 3. 0GhZ si 4+RAM pe 1600MhZ, daca vrei niste sfaturi despre procesor sau rami, lasa reply cu bugetul tau/cat esti dispus sa dai pe ele.

| alex13 explică (pentru PCinfo):

As avea in jur de 600 lei in buget.Tin sa precizez ca am 4GB rami din care doar 3, 87 GB sunt accesibili.

| PCinfo a răspuns (pentru alex13):

Ti-as recomada processorul AMD x4 760k, este mai ieftin dar este destul de performant in gaming, ti-l recomand!

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Memoria ram si performanta procesorului au si ele un cuvant de spus cand e vorba de jocuri si alte aplicatii.

| YoChriss a răspuns:

Salut! Vei avea nevoie nu doar de o placa video bune, ci si de un procesor si RAM in masura sa faca un echilibru. Daca ai o placa video prea performanta si procesor si rami prea slabi, atunci va aparea bottleneck-ul. Bottleneck-ul apare cand ai o coponenta prea performanta, si celelalte prea slabe. Funda?