| catalyn96 a întrebat:

am si eu o intrebare legata de sa-mp.
Am procesor de 3, 2 dual, 2G ram si placa video de 256 si totusi am lag in sa-mp multi mi-au spus ca ar trebui sa mearga bine cu aceste componente...eu unul cred ca este de la placa video. Si cam cat ar costa o placa de 512. Multumesc dau funda.

8 răspunsuri:
| MisterSprinkle a răspuns:

Nu are nimic placa video, una de 512 mb poate sa coste 150 lei dar depinde ce ai tu AGP sau PCI-E, dar nu are nimic placa video...

| Costel_Alexandru_1994 a răspuns:

Nu conteaza cati mb are placa video conteaza bitii si tehnologia

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru Costel_Alexandru_1994):

si pe ce rezolutie se joaca.

| Costel_Alexandru_1994 a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

Biti aia sunt pentru rezolutie offf

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru Costel_Alexandru_1994):

Memoria video e pentru rezolutie. facepalm

| Costel_Alexandru_1994 a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

Esti || laughing invata si tu ca degeaba ai 5 gb memorie video daca ai 32 bitihappy

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru Costel_Alexandru_1994):

Cu cat te joci pe o rezolutie mai mare cu atat ai nevoie de mai multa memorie video geniule. am zis eu ceva de biti?

| Costel_Alexandru_1994 a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

Sa stii si tu ca la o placa video mai putin conteaza memoria video eu am placa de 512 pe 256 biti si joc la 1900 1200 pe ultra bft 4.Geniu murit la nastere ce esti