| ForeverWarrior a întrebat:

Sall tpu.Am o problema.Am o unitate si i-am schimbat sursa ca nu mai mergea.Acum cand apas pe buton se porneste si merge dar nu recunoaste placa video care o recunostea inainte(apare no signal).Am inteles ca ar putea fi ars procesorul sau placa de baza pentru ca am adus-o dintr-un beci, am mers cu ea pana acasa(cam 5 minute) prin frig si la 2 ore dupa ce am ajuns am pornit-o.Am inteles ca s-ar putea sa fi facut condens placa si sa se fi ars.Oare ce are? am dat jos procesorul si placa video si nu sunt urme de arsura fizica, dar oricum nu cred s-ar fi vazut. Dati-mi va rog un sfat ce sa fac si cum sa aflu care componenta e stricata.Multumesc!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca computerul porneste nu este arsa nici placa nici procesorul. Daca nu recunoste placa video s-ar putea sa fie placa video defecta sau slotul in care este bagata.