| sincronel a întrebat:

Salut tpu.Am si eu o problema.Am pornit de dimineata calculatorul si nimic..Este pornit dar pe monitor arata "No signal".Am observat ca nici beculetul rosu nu este aprins.Aseara am stat pana la ora 3. Tin sa mentionez ca merge aproximativ 12 ore pe zi.L-am sters de praf,l-am desfacut,i-am scos placa video si ram`u,le-am bagat la loc, condensatorii sunt ok ..si nimic? care ar putea fi problema?

3 răspunsuri:
| Lumine a răspuns:

Buna!
Verifica monitor-ul sa nu fie ars sau du-te cu pc-ul la un service.

Succes!

| sincronel explică (pentru Lumine):

Monitorul nu este ars, l-am verificat cu alt pc.

| TheRaul556 a răspuns:

Poate placa ta video e devina. Poate s-a ars intrarea de conectare cu monitorul de la placa video.Incearca sa-ti repari placa video sau sa-ti cumperi alta placa video.Bafta!