| trackmaster99 a întrebat:

Am o problema cand intru in jocul World of tanks cand dau incepe lupta astept vreo 2 min moare jumate de echipa si cand sunt in joc zice conexiune de internet a fost intrerupta si scrie jos Memorie insuficienta reporneste jocul.PS am pc procesor 1.8 ghz 1gb rami placa video 1gb nVIDIA geforge 210 64 bit.DAU FUNNDa!

3 răspunsuri:
| iulianr a răspuns:

Inainte mergea decent pe configuratia ta, dar dupa 8.0 a "suferit" multe schimbari...grafica e mai buna si fizica a fost imbunatatita, iar calculatorul tau nu este suficient de bun pentru a-l rula decent. Ca sa iti mearga bine ar trebui sa ai in primul rand macar 2 Gb RAM si un procesor mai bun... poate de 2 Gb.

| sheicu a răspuns:

Cand spune memorie insuficienta se refera la memoria ram, ca sa il joci iti trebuie minim 2gb pentru ca windowsul iti ia si el o mare parte din memorie plus ca e un joc destul de complex. funda?

| gabinski a răspuns:

Iti trebuie procesor 2 ghz