| m3ga1 a întrebat:

Am o problema mare cu calculatorul. Are foarte multe errori chiar si la jocurile vechi cand descarc un joc se blocheaza pc si trebuie sa ii dau restart inainte mergea tot si acum jocurile care mergeau pe el nu merg.
P.s : Am schimbat windows-ul de 3 luni si la fel a facut de la inceput.

Funda!

2 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Instaleaza Directx pentru a rula jocuri 3D.
Directx 9, 10, 11, 12, 13,14 in functie de ce windows ai il instalezi sunt si in ordine ca sa iti dai seama cu numaratoarea de sussadWindows Xp, Vista, 7, 8, 8.1, 10).

2 Instaleaza Driverul la placa video, jocurile iti merg maxim pana in 2D iar jocurile tale cred ca sunt toate 3D.
(Daca cauti pe net Jocuri 2D pc sau jocuri 2D o sa iti dai seama).

3 Jocurile 3D cer o grafica mare si face ca placa video sa ruleze la capacitatea ei maxima (in momentul de fata nu ruleaza decat la minim), iar daca tu vrei sa intri intr-un joc sau sa te joci normal ca te scoate sau se blocheaza.

4 Ca sa instalezi Driverul la placa video poti sa instalezi pe CD/DVD original ori pe internet de pe saitul producatorului (daca stii ce placa video AMD-Nvidia) cu driverul actualizat!
Ori cel mai simplu instalezi Driver Booster face o scanare iti gaseste Driverele neactualizate si iti instaleaza Driverul Actualizat la orice driver inclusiv Placa Video VGA:
-Daca instalezi placa video nu uita ca dupa ce termina de instalat iti cere un restart dupa acel restart poti intra in joc
-Ai 60 de instalari la versiunea Free (Gratis/Testare).
-Driverele actualizare creste performanta calculatorului.

PS:Instalarea Driverul la Placa Video iti creste performanta pc/laptopului cu 446% inbunatateste viteza pc (incarcare scurta, navigare usoara, ruleaza bine orice).

| m3ga1 explică (pentru DragomirMihail2020):

Multumesc pentru raspuns! Eu sunt cam praf la astea cu pc dar ai putea sa imi lasi un email sa vorbim mai multe?