| Ursa_Daniel_1999 a întrebat:

Amo unitate de pc si vreau sa o curat inauntru pot da cu aspiratoru are ceva? Sa traga tot praful depus si + ce sa mai fac la pc-ul meu ca e dual core e5200 2.50 ghz 4 ram ce sa mai fac sa mearga bine nu am placa video la el dar vreau sa-mi iau un gt 730 2gb nVIDIA geforce merge sa montez oare? Ce ziceti? + vreau sa mi-l pun la rand pc-ul sa arate bine ce placa video mi-ati recomanda pentru ca sa mearga cs go la cerinte bune perfect! Va roggggggg frumos ajutati-ma ce sa fac ca sa-mi ruleze bine ce placa video?

2 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Nu e bine sa aspiri deoarece se poate acumula energie electrostatica ce ar putea afecta unele componente. Daca aspiratorul tau este mai nou, ar trebui sa poata fi setat pe modul de suflare. GT 730 e buna pentru cs go, dar nu cred ca va merge bine cu detalii grafice la maxim si daca iei o placa video mai buna de atat, este posibil ca procesorul sa nu tina pasul deoarece e cam vechi.

| Ursa_Daniel_1999 explică (pentru Zangetsu):

Asta da raspuns cam ce placa video mi-ai putea recomanda sa mearga cs go ff bine te rog frumos care stii tu!