| Madafaka_Cristian_1990 a întrebat:

Am un pc cu Intel Pentium Dual-Core E5200, SOCKET 775 LGA si placa video nVidia GeForce 9500GT de 1GB. As vrea sa il modific pentru gaming si am buget 1200 ron si v-as ruga sa ma ajutati cu acest lucru, sa-mi spuneti o configuratie cat de cat buna, sa ruleze si GTA V, deoarece CS:GO imi ruleaza perfect. Dau funda la raspunsul care e pe placul meu!

Răspuns Câştigător
| Andres10 a răspuns:

Cumpara un procesor amd fx 6300-500 lei+gtx 750 ti-600 lei si vezi sa ai 8 gb ram

4 răspunsuri:
| Ov3rh3at a răspuns:

In primul rand trebuie sa schimbi placa de baza pentru ca este pe socket 775, apoi iti recomand sa treci pe cel putin un i5 si cel putin GTX 960! Sper ca ti-am fost de ajutor!

| Madafaka_Cristian_1990 explică:

Mai astept si alte raspunsuri, dupa care o sa dau funda.

| Madafaka_Cristian_1990 explică:

Am mai creat o intrebare ce va fi disponibila la link-ul:http://www.tpu.ro/......u-sa/,cine mai doreste sa aiba funda sa dea un raspuns castigator acolo

| corinaeu00 a răspuns:

HEI! BUna! Nu te-ai gandit sa cauti o varianta mai buna pentru Gaming? Eventual sa intri aici pe site: -> http://bit.ly/1SktqFv si sa faci o comparatie in functie de ce sisteme sunt! Funda? :D