| Sebastian98qw9 a întrebat:

Sall TPU,as avea o intrebare.
Oare va imi va rula Battlefield 4, si daca da pe ce setari?
Procesor:Intel Core 2 Duo e8400
memorie:4-5-6 GB ram (tin sa mentionez ca acum am 2 gb ram dar imi voi lua 4-5-6 gb ram)
Placa video:Nvidia GTX 650 1GB GDDR5
OS:Windows 7 Ultimate 32 bit
Eu cred ca doar procesorul e un mic dezavantaj, voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti va rula, nu cred ca se pune problema sa nu mearga, dar na, nu la maxim. Mergi pe inca 4 GB RAM, zic eu. Nu prea cred ca vei avea nevoie de mai mult de atat. Tin sa mentionez ca daca iti pui mai mult de 4 GB RAM va trebui sa iti schimbi Windows-ul pe o versiune 64 Bit. Daca ai bani poti merge pe un i5 sau, daca nu, un i3 Ivy, eu folosesc 3240 @ 3.4 GHz, sunt multumit de performantele lui.

4 răspunsuri:
| AsasinCreed1000 a răspuns:

Procesorul trage in jos cu procesorul ala va merge pe low-medium cu o rezolutie hd eu zic sa schimbi procesorul un i5

| Sebastian98qw9 explică (pentru AsasinCreed1000):

Exista o problema, componentele sunt noi, si nu imi permit sa imi cumpar alt procesor, am auzit ca pe e8400 se poate face overclock, oare ar putea ajuta?
Tin sa mentionez ca cerintele minime de procesor pentru Battlefield 4 este e6700.

| AsasinCreed1000 a răspuns (pentru Sebastian98qw9):

Fa overcloack cum vrei degeaba daca vrei maxed out trebuie un i5 nu poti cu dual core are 2 nuclee

| Sebastian98qw9 explică (pentru AsasinCreed1000):

Chestia e ca eu nu vreau detalii maxime la jocul asta, daca merge low-mediu cu o rezolutie HD e bine.Dar asta e intrebarea, merge?!?