| LanGooP a întrebat:

O sa pun o intrebare de o problema hardware.Am un calculator cu urmatoarele componente:

Procesor: Intel Core 2 Duo E7200 2.53 GHz
Placa video : VIA Chrome9 HC IGP Prelease WDDM 1.1
Memorie: 2GB DDR2 667 MHz
Hard-disk: Western Digital Caviar Blue 160 GB
Sursa: ALINE 400 W

Pe acest calculator as dori sa ma joc MT2 Alaska. Ar trebuii sa ruleze jocul foarte bine, insa cand intru sa imi aleg personajul, mi se blocheaza(freeze gigantic) si nu mai pot sa fac nimic decat sa ii dau restart. Incerc asta sa fac de 10 ori, insa tot la fel. CE ESTE? CE are? Setarile metinului sunt la low maxim, insa la fel face... DAU FUNDA PENTRU CEL MAI BUN RASPUNS si dau si reputatie pentru cel care ma ajuta cel mai bine

8 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Problema nu e de la PC.
E de la setari.
Instaleaza toate versiunile de net framework
Sau ia legatura cu Pinguinu' pe skype pe site gasesti id-ul lui. Si el iti va spune daca mai trebuie ceva instalat.
Ai putea avea si diferiti virusi. Nu ar strica sa iti reinstalezi windows-ul. Bafta

| LanGooP explică (pentru FlorinCiokan):

Faci pariu ca e de la pc? Cand ma joc orice joc imi da restart... Windows-ul l-am schimbat de 3 ori in ultima luna sa vad daca face la fel. si face. Altceva?

| CPAElites a răspuns (pentru LanGooP):

Cu siguranta este de la hard disk!

| FlorinCiokan a răspuns (pentru LanGooP):

Si mie imi facea figuri multe metine. Dar dupa cum am zis poti incerca sa schimbi si windows-ul.

| LanGooP explică (pentru FlorinCiokan):

Am schimbat windows-ul acum o saptamana... si tot asa face

| LanGooP explică (pentru CPAElites):

Stii ca eu folosesc doua hard-disk-uri acum si am doua windows-uri pe ele, unu am windows 7, care folosesc acuma si pe celalalt windows XP... pe ambele fac la fel

| CPAElites a răspuns (pentru LanGooP):

Scoate hard diskurile pe rand si vezi care-i defect!

| LanGooP explică (pentru CPAElites):

Nicu unul nu are defecte!