| CismaruMario a întrebat:

Cand vreau sa dau la setup sa instalez un joc imi apare o eroare cu titlul "WINDOWS INSTALLER" si scrie: "The Windows Installer Service could not be accesed.This can occur if the Windows Installer is not correctly installed.Contact your support personnel for assistance.

Ce sa faaac?

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Scrie in run "services.msc" si in consola aia care se deschide cauta windows installer. verifica daca este pornit, daca nu, porneste-l si incearca din nou.

daca sunt probleme de drepturi, o sa fie mai greu.

| CismaruMario explică (pentru cristimihailov):

Am dat start ca era stop si acum ce fac ca nu merge? dau un restart?

| CismaruMario explică (pentru cristimihailov):

| cristimihailov a răspuns (pentru CismaruMario):

Ai grija sa il pui sa porneasca automat (Automatic), asigura-te ca merge serviciul si incearca din nou. Merge?

| CismaruMario explică (pentru cristimihailov):

Frate aoleu imi vine sa plang la cat ma chinui ai un teamviewer?

| cristimihailov a răspuns (pentru CismaruMario):

Da, am.

6 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Ia baga o geana sa vezi ce zice suportul Microsoft: http://support.microsoft.com/kb/2642495