| Dfsgsssgsgshsdh a întrebat:

Ce jocuri pot rula(nu conteaza low sau ultra)pe urmatorul sistem: core 2 duo e8400
Placa video Asus gt 730 2gb ddr3 128 bit
4gb ram ddr3
1tb hdd
Tin sa precizez ca in momentul de fata rulez Nfs nw 2012 pe med-high in 30-45 fps, crysis 2 pe gamer(nu inteleg setarile acelui joc, oricum eu nu vad nici o dif intre ele)in 30-45 fps,Rocket League cu world detail pe high quality, textura pe performance, in rest toate activate in afara de shadow si ambient oclusion in 30-50 fps, bineinteles rezolutia la maxim pentru monitorul meu(1366x768),acestea doar pentru o idee.Dau funda

5 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Fifa 13 sau 14, gta IV mai poti juca call of duty black ops, battlefield 3, assassin's creed 3, fac vry 3 cu absolut totul pe low si rocket league, cs go!

| Dfsgsssgsgshsdh explică (pentru alexboss2020):

Am jucat Far cry 3 pe med-high in 25-40 fps

| alexboss2020 a răspuns (pentru Dfsgsssgsgshsdh):

Scz am uitat ca nu joci in full hd 1920x1080 ai dreptate!

| Dfsgsssgsgshsdh explică (pentru alexboss2020):

Am auzit ca daca pui alta rezolutie decat cea a monitorului tau in joc(adica mai mica vei avea mai putine fps pentru ca proc lucreaza mai mult)asa am patit in Nfs rivals...este adevarat?

| alexboss2020 a răspuns (pentru Dfsgsssgsgshsdh):

Daca scazi rezolutia in joc vei avea mai multe fps-uri nu e adevarat si cpu va lucra mai putin!