| anonim_4396 a întrebat:

Sall TPU, chiar nu stiu ce sa mai fac, eu joc league of legends, si de fiecare data cand vorbesc pe skype, ma pot juca cateva minute dar la un moment dat in meci imi da crash si skype-ul si lol-ul deodata si imi tot zice SE INCEARCA RECONECTAREA si asa ma tine cateva secunde, dupa care iar merge cateva minute, iar imi da crash...de cateva zile am problema asta si ma dispera, ceva idei? PS: nu e de la net, netul merge perfect, poate trebuie sa sterg skype-ul si sa renunt la skype? adica pana acum n-am mai avut problema asta si acum deodata?

7 răspunsuri:
| Ashenstar a răspuns:

Foloseste curse voice in loc de skype ca e mai bun. sau incearca sa reinstalezi lol sau skype. daca nu merge nici una din astea atunci fa si tu un resoft

| PrecizeEveR a răspuns:

Poate nu ai destul ram. mai inchide din aplicatii sau nu mai tine skyoeul deschis cand joci lol...

| bogdan2091 a răspuns (pentru PrecizeEveR):

Am 8 rami frate, nu e vorba de rami, si pana acum nu-mi facea nici o boacana, doar de cateva zile, si chiar daca reinstalez windows-ul tot asa face, cred ca e de la skype

| Woosprit a răspuns:

Foloseste TeamSpeak 3 in loc de skype, si dai un clean la calculator, inchide procesele care iti mananca memoria cand joci.

| bogdan2091 a răspuns (pentru Woosprit):

Nu consuma asa multa memorie fizica mereu cand ma uit la task manager, si am un cleaner in PC (Ccleaner) si il curat si pe interior adica e aspirat des etc...

| Woosprit a răspuns (pentru bogdan2091):

Procesorul? Coolerul? Poate se supraincalzeste.

| bogdan2091 a răspuns (pentru Woosprit):

Am procesor bun, nu-ti face griji de asta, cred ca e de la hard, mereu cand depaseste peste 50% (mai mereu adica) memorie fizica incepe sa bazaie ceva in unitate (hardul cred, multi au zis ca e hardul) si mi se blocheaza cateva secunde... dupa incepe cu deconectatul...sad