| MixAnn a întrebat:

credeti ca o sa imi mearga bine battlefield 4 pe un laptop HP Windows 7 64x
Processor: Intel(r) Core TM i5 3230M cpu @ 2. 50ghz
Ram: 8
placa video: hd graphics 4000
Funda

17 răspunsuri:
| DuDDy24 a răspuns:

Daca ramu' e la 1600Mhz si rezolutia laptopului e de 1366x768 (aproape sigur asta e), as spune ca il poti rula undeva aproape de mediu, dar ca sa ai cat mai multe fps mai bine ramai la low. Oricum, jocul arata prea bine

| CatozAkuma a răspuns:

O sa iti mearga la Very High Quality. Eu am PC cu Ram:4 si imi merge pe High.winking

Răspuns utilizator avertizat
| CatozAkuma a răspuns (pentru MixAnn):

Npc.winking

| KodrutZ a răspuns (pentru MixAnn):

Catalin e de pe alta lume. Sa zici mersi daca o sa iti mearga. Nu stiu ce placa video are el, dar tu ai un nenorocit de HD 4000 integrat.

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru MixAnn):

Adica un neorocit de HD 4000 integrat. O placa video minunata atita vreme cit te dai pe net, te uiti la filme si faci treaba de birou. Un rahat cind discutam de joace ca BF 3 sau 4.

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru MixAnn):

Vinde laptopul si fa frumos un desktop. Doar idiotii isi iau laptopuri ieftine si se pling ca nu le merg jocurile cum trebuie. Nu o lua ca o jignire, nu esti singurul si multi cu care am discutat au fost de acord ca au fost idioti sa isi ia laptop in loc de desktop. Asta e, din greseli invatam...

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru MixAnn):

26 mil e laptop ieftin. Laptopurile care chiar isi merita banii dpv al fiabilitatii/modului de constructie sint de cel putin doua ori mai scumpe. De banii aia iti faceai un desktop pe componente brici...

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru MixAnn):

Vreo 1500, probabil.

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru MixAnn):

Pai intii bugetul si dupa aia "PC bun"... happy

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru MixAnn):

Cam ceva in genul asta din scurt - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/848872/. Daca chiar vrei sa iei, elaboram si facem frumos cap-coada o configuratie pentru tine.