| bunjy a întrebat:

Vreau sa imi iau un laptop si nu stiu care sa il aleg ma puteti ajuta? comparatia este intre aceste modele Sony Vaio Fit E 15.5-inch Laptop (White) - (Core i3 1.9GHz Processor, 4GB RAM, 750GB HDD, Windows 8) Intel Grahpics HD 4000 Si un alt Laptop Samsung Series 3 300E5C 15.6-inch Notebook (Intel Core i3 3110M 2. 4GHz Processor, 4GB RAM, 500GB HDD, Intel HD Graphics 4000, Windows 8 Si inca unu Acer Aspire 15, 6 Display 6Gb Ram 750GB HDD Intel Core i3 Procesor(1. 8Ghz) Intel Hd Graphics Eu Vreau Unul Pentru jocuri si sa mearga bine pe net! Si specificati-va alegerea!

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Din ce ai descris tu Samsung Series 3 ar fi mai bun, deoarece vad din ce zici ca au aceeasi place video si detalii similare, doar procesorul si hdd-ul ce-i desparte. Lasa link-uri exacte sau un buget ce-l ai. Placa integrata n-o sa te ajute foarte multe la jocuri.

| bunjy explică (pentru CM7YRE):

Dami Facebookul tau sa vorbim!

| dantomescu78 a răspuns:

Salut,

Daca vrei pentru jocuri ai nevoie de minim 4gb ram, o placa video buna si un procesor mai mult decat modest.

Toate cele trei laptopuri enumerate de tine nu au placa video asa ca iti recomand mai degraba alt model, de la Lenovo: http://bit.ly/1evZqSa

Dupa cum poti vedea si tu, are urmatoarele caracteristici:

- procesor i3 care functioneaza la o frecventa destul de buna de 2.4
- 4 gb ram
- placa video mai mult decat modesta pentru un laptop: HD 8570 de 2gb

In plus, il gasesti in aceasta perioada si la un pret promotional.