| ali17 a întrebat:

Sall TPU, eu la pc am doar disc local C.Din cate am inteles daca imi schimb windows sau mil fac din nou eu o sa pierd tot din c.Stiti cum pot sa fac sa nu mai pierd totul din c daca va trebui sa fac windowsul din nou?

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Trebuie sa le salvezi pe un CD/DVD ce ai mai importat.
Cand instalezi windosul numai C se sterge unde ai Windosul celalate drivere ramane daca vrei sa le modifici si pe alea se sterg si alea.
Dar la tine ai un singur Disc si iti pierzi totul ca se afla in C.Nu conteaza unde le pui ca tot se sterg.
Singura optiune este sa faci COPIE DE REZERVA adica un backup.
Sa salvezi ce ai mai important pe un CD/DVD sau Stick daca nu le salvezi vei pierde absolut tot sansele sa le recuperezi sunt de 2%-15% (programe de recuperare date HDD).
Deci foarte putin mult succes.