| newbosul42 a întrebat:

sant nou aici ..si ..am un laptop. compaq presario cq56
si imi merg jocurile praf ...praf adica greuu. am asa la el
amd v160 procesor 2. 40ghz ram 4gb ddr3 hard 320gb
placa video amd m880g whit mobility rendon hd 4250
ajutati-ma va rug dau 3 Funde daca se poate Funda

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Nici nu-i de mirare..placa video este foarte slaba.
Ce sa faci..joaca-te si tu jocuri mai vechi.

| newbosul42 explică (pentru Jipa95):

Pai.eu joc. Minecraft, si imi merge cu 30fps, da am avut un laptop HP elitembook 8730w si imi mergea cu 999fps si era ddr2 dc.e mai bun ddr2 decat. ddr3? sau am placa video foarte mica? din cate stiu se scoate placa video de la un laptop,,, nu-i asa...

| Jipa95 a răspuns (pentru newbosul42):

DDR2 fata de ddr3 nu difera decat dupa faptul ca frecventele iar latentele sunt ceva mai mari la ddr3 decat la ddr2. Problema cea mai mare este placa video daca nu face fata, degeaba. Cat despre placa video nu o poti scoate pentru a o inlocui deoarece este lipita.

| newbosul42 explică (pentru Jipa95):

Eu credeam ca se poate scoate. daca il.duc ..la cineva ..care stiee,, si care are,, cei trebuie? http://www.google.ro/......http?/url dar daca tu spui asa. inseamna ca nu o pot scoate.
dar terog spune-mi ce trebuie sa schimb la el ca sa mearga gta iv macar 20, 30 fps,, te rogg,, rami procesorul nu stiu,,

| newbosul42 explică (pentru Jipa95):

Te rog spune-mi ce trebuie sa schimb la el ..casa mi mearga gta iv cu 30.20 fps orice ram procesor orice se poate schimba plzzzzz

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placa video este foarte slaba si jocurile vor continua sa iti mearga greu pe el. Incearca sa-ti reinstalezi placa video si sa joci jocuri ce necesita grafica mai mica. League of Legends, Hearthstone, pana si World of Warcraft merge decent pe el pe un patch anterior.

O zi placuta happy

| newbosul42 explică (pentru anonim_4396):

Cu reinstalezi placa video?

| anonim_4396 a răspuns (pentru newbosul42):

Cauta noul kit si instaleaza-l peste ce ai tu. Sper sa mearga.

| newbosul42 explică:

Niciun raspuns chiar asa e TPU de s...