| greatLOL a întrebat:

Am un laptop HP Compaq Presario CQ56 115-DX, procesor AMD v140 2.3 GHz, RAM 2 GB DDR3, placa video 256 MB. Se cam incalzeste prea tare, i-am luat un cooler si tot asa face... Si in videoclipuri am lag ( 720p - 1080p ) aseara i-am instalat driver pentru placa video ATI Mobility Radeon HD 4250, si nu e nici o diferenta. In jocuri am lag foarte mare... Si pe Miniclip am lag laughing Nu stiu ce sa-i mai fac.Se incalzeste ca un *****

3 răspunsuri:
| genTlemeNNN a răspuns:

Si mie mi se incalzeste laptopul ft tare mi-am luat cooler din plastic nu din tabla si nu mai am probleme si faza e ca nu aveam lag deloc cand se incalzea acum mege impecabl.

| Takeen a răspuns:

O fi probabil ventilatorul de racire, cea care racoreste placa video, daca se incalzeste nu are cum sa iti mai mearga pe el jocurile etc. funda?

| adr1ano333 a răspuns:

Un laptop mai trebuie curatat. Desfal, curata ventilatorul, pune pasta de racire pe procesor sau du-te la un service cu el sa ti-l puna la punct