| Gameru a întrebat:

Vreau sa va intreb daca ar merge fifa 2014 la 2 gb ram procesor Intel(R) Pentium Dual CPU(Dual Core) E2160 1.8ghz (1.8x2=3.6Ghz pentru ca este dual core)Si placa video de 1Gb? Dau fundita.

5 răspunsuri:
| NixonRed a răspuns:

Foloseste site-ul asta : http://www.systemrequirementslab.com/cyri iti spune daca duce PC-ul tau un joc sau nu :)

| RinXIII a răspuns:

Poate iti intra in joc dar merge sacadat din cauza RAM-ilor si a procesorului.

| Gameru explică (pentru RinXIII):

Poi ce problema e la procesor are 3.6 Ghz si i ruleaza la unu care are doar 3. 2Ghz(si el nu are dual core)Si rami imi mai bag 1 gb sa am 3GB rami placa video nVIDIA geforce gt9800 de 1GB.Ce zici ar merge? Dar 2013?

| Gameru explică (pentru Stefan4Daniel):

Pai da m-am uitat si cere recomandat procesor core duo 2 de 2. 4Ghz eu am dual core de 3.6(1.8x2) placa video nu mai zic ca imi iau de 1 gb nVIDIA geforce gt9800 si rami imi mai pun sa am 3gb de rami.Deci tu ce ai zice? Merge? Dar fifa 2013?