| Gameru a întrebat:

Auziti mai baieti eu am un pc:Intel pentium dual core e2160 1.8ghz(x2)=3.6ghz,2gb ddr2, placa video 1 gb ddr5(o sa imi iau nVIDIA sau ati radeon).Si un prieten are pentium 4 3.6 ghz, placa video radeon 512 ddr2, 2gb rami ddr1.Stiu ca pc meu este mai bun ca al lui dar vreau sa va intreb lui i merge battelfield 3, splinter cell blacklist cu grafica la medium, fifa 2014 la medium si toate astea noi si i merg foarte bine.Mie imi vor merge jocurile acestea, vreau raspuns concret nu imi ziceti cu sistem req de pe net ca sunt false toate.

21 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Chiar sunt curios inc e conditii duce la mediu prientenul tau BF3. laughing
Eu ma mir daca l-ar deschide, nu sa il joace. ASta e o pare prostie.
Sau blacklist la mediu. Asta e iar o mare minciuna. In conditiile in care spre exemplu, la blacklist, la minim e asa: core 2 duo e 6600(care e de cam 4 ori cat al lui ca si performanta totala pentru ca e cu totul alta generatie)
gpu radeon 3870(ma indoiesc euca ar avea el asa ceva) si 2gb ram. Nu zice nimeni ca nu rulezi daca nu ai minim, dar in nici un caz ce tot explica ala acolo.

| Gameru explică (pentru sltlp):

Ma daca te iei dupa sistem req de pe net ce sa mai discutam ca sunt foarte exagerate.

| sltlp a răspuns (pentru Gameru):

Sunt exagerate. Dar si eu am totusi pc(si nu foarte performant) si vad ce fel imi ruleaza. Si ma raportez la ce zici ca are el si imi dau seama ce prostii spune in mare parte...

| Gameru explică (pentru sltlp):

Http://www.youtube.com/user/LeginitexProds/videos uitete aici si nu zice prostii ca mi-a desfacut calculatorul un fata.

| DAnc3 a răspuns (pentru Gameru):

Prietenul tau te prosteste cum vrea, pentium 4 nu numai ca e praf ca e de aruncat, imposibil sa mearga la medium, si eu am un pc cam ca al tau (in afara ca eu am Intel core 2 duo 2.2 si 2.6gb ram) si mi-am schimbat placa video doar ca nu mi-am luat ceva nou ca nu se merita deloc, un 8600GT ddr3 merge perfect adica dirt 3 la high cu 40-50 fps fara sa mint, nu se merita sa-ti iei o placa aia video mai ales ddr5 ca degeaba nu se va putea folosi la performantele ei din cauza procului si ramilor, un hd5450 cum are ala da.

| Gameru explică (pentru DAnc3):

I merge omule ca am fost la el si a desfacut pc.Si atunci vad eu ce placa imi iau macar 1 gb ddr3 vad eu si daca iti merge dirt 3 si mie imi merge si dirt 3 are cerinte mai mari ca battelfield 3.

| Gameru explică (pentru DAnc3):

Oricum da-mi si mie id tau de mess sa vb ca vad cu tine pot vb calumea.

| DAnc3 a răspuns (pentru Gameru):

Pupeza.georgica@yahoo.com

| Gameru explică (pentru DAnc3):

Ok intra

| DAnc3 a răspuns (pentru Gameru):

Sunt intrat.

| Gameru explică (pentru DAnc3):

Bagama si tu florincatalinb@yahoo.com

| sltlp a răspuns (pentru Gameru):

Eu ma refeream la prietenul tau in caz ca nu ai inteles.

| IancuSilviu a răspuns:

Vrajeala...e mai bun pc tauwinking

| DAnc3 a răspuns:

Procesorul ala e praf ramii la fel de ce sa-ti iei o placa video care o sa fie trasa in jos de restul sistemului?

| Gameru explică (pentru DAnc3):

Ma prafule uitete aici daca nu crezi ca tu te iei dupa sistem req de pe net se vede ce bun esti http://www.youtube.com/user/LeginitexProds/videos uitete si zi-mi nu mai fa cu praf si din alea uitete si dupa comenteaza.

| Gameru explică (pentru DAnc3):

Si casca ochii la intrebare. big grin

| swordfish a răspuns:

Nu are cum sa mearga BF3 la mediu pe PC-ul prietenului tau. Ori are PC-ul mai bun ori te-a pacalit, dar nu are cum sa mearga la mediu cu specificatiile alea.
Eu am AMD Athlon X2 II 220 2.8 Ghz Dual core + Gygabite Nvidia GT220 1gb DDR3 + 4 Gb 1333 RAM si de abia merge la LOW

| Gameru explică (pentru swordfish):

Poi tu ai placa video slabuta.I merge ma am fost la el ma si mi-a aratat.

| sNex96 a răspuns:

Ca procesor al tau este mai slab. Tu ai Intel Pentium Dual Core 1.8 Ghz iar el are Intel Pentium 4, 3.6 Ghz este o diferenta de la Intel Pentium la Intel Pentium 4. happy

| Gameru explică (pentru sNex96):

BAA eu am dual core ai habar? Dual core rupe pentium 4.

| Mitrea_Octavian_1993 a răspuns:

La nici unu nu o sa mearga battlefield 3 pe medium mai degraba pe un low cu 15-25 fps.Da adevarat tu ai un avantaj ca ai un dual core iar prietenu tau are un single core.
Eu am un Intel Core 2 duo la 3. 00ghz
2gb ram ddr2 si un Nvidia Geforce Gt630 si dabea imi mere cu 35 fps la medium bf3