| Generation22 a întrebat:

Sall TpU! ziceti-mi si mie un procesor nu foarte scump ( sa fie Intel cu 2.5-2.8 Ghz ) care sa mearga pe Socket 775 si pe placa video Gigabyte Techonology cu modelu : 945GZM-S2
Pe procesoru nou as vrea sa mearga cateva jocuri : modern warfare 2 si 3 si daca s-ar putea gta >IV.

2 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Frate,ar trebui sa iti cumperi o placa de baza cu un socket mai nou, si apoi cumperi procesor, ca daca ai socket vechi si procesor nou, atunci nu vor fi compatibile(un Intel core i3 ar fi destul de bun)

| Xao20 a răspuns:

Problema e ca socketu e cam vechi si nu prea ai ce sa iei