| CAMIOANIEEE a întrebat:

Sall.Vinerea asta a ajuns PC de la tata din Spania,toate bune,veni un baiat sa mi-l monteze,unu care se pricepe,statui ce statui pe el si se stinsa automat, Va rog sa cititi toata intrebarea va rog, problema este:cand se stinsa e aprinsa SINGUR din nou, sta vreo 2-3 sec, daca am noroc 5-6-7-8,se stinge iar,trebuie sa il trag din priza ca sa nu se mai aprinda,cand il bag in priza, SURPRIZA, SE APRINDE SINGUR PC, unitatea este un PACKARD BELL IMEDIA3600 si are configuratia urmatoare:
Placa video:este ATI RADEON R4350 din PC vechi ca la asta era incorporata placa,
Procesor:Intel Dual Core E22 si ceva
OS:Windows 7
HDD:1TB(un terrabytes)
RAM:4GB DDR2 ambele
Azi am desfacut unitatea sa vad daca era totul montat cum trebuie si era, am incercat tot, am luat bateria de la bios o lasa-i 3 min o pusai si la fel face,sursa nu stiu de cat este, s-ar putea sa nu suporte placa de baza placa video? ca PACKARD BELL cred ca e spaniola marca si ATI e romaneasca, engleza(desi ATI si nVIDIA is singurele placi video, asa stiu.VA ROG AJUTATI-MA VA DAU FUNDOAIE SI VOTURI MULE VA ROG MULT

3 răspunsuri:
| EdiT a răspuns:

ATI nu e o firmă românească. Plăcile video sunt așa: ATI/AMD, nVidia și Intel (la procesarele mai noi, gen I5)

| PotatoMustDie a răspuns:

Intra in BIOS si dezactiveaza la power settings tot ce are legatura cu net working.
Poate avea legatura si cu Windows 7. E vorba de acea optiune, cu ajutorul careia iti oti accesa pc-ul si de oriunde daca vrei.
Niste cunostinte au patit-o si au rezolvat problema cum am zis mai sus.