| Yukii987 a întrebat:

Sallut TPU.Recent mi-am cumaparat un XFX hd 6950 xxx edition (oc), cum l-am luat i-am dat drumul la BF 3 pe Ultra settings (maxim tot) placa a ajuns la o temp de 85C (60% fan speed), este ceva de ingrijorat?
Monitor Benq 1080p
sursa chiftec 550w
4 gb ram
carcasa recom zenith
procesor Intel core 2 quad q8200 (4 nuclee 2, 33GHz)
Windows 8 Build 8400 64 bit
AMD Radeon XFX HD 6950 xxx edition 1gb ram 256 bit (idle 47C 27% fan speed)

Răspuns Câştigător
| bogdyronaldo99 a răspuns:

Este cam periculos pentru ca la o temperatura asa mare ar putea sa se topeasca circuitele(cateva). Pentru a nu se mai incalzi asa du-te si tu la un specialist sa iti puna niste pasta termoconductoare si eventual mai pune 2-4 coolere.BAFTA