| Loome a întrebat:

Hei tipilor. Mici probleme. Je avec @mhn24 avons le processeur overclocked.
Io am configurația asta (testat la programu CPU-Z).

Procesor Intel Core 2 Quad Q8200 @ 2.33GHz
2GB RAM DDR2
placă bază micro-star international G31TM-P21 (MS-7529)
Nvidia geforce 8400 GS 512mb

Windows nu cred că vă interesează dar e win7 ultimate build 7600

Acum salvez un. TXT cu configurația întreagă, v-am dat pe scurt.

Un restart ar merge să văd dacă procesoru e overclocked? Strică ceva?
P. S. tipu care mia făcut overclock mi la făcut fără sămi dau seama, cât eu eram pă Facebook. nu mia arătat nimic. dar mă rog.

HELP USSS

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

La ce ti-a facut overclock? ca procesorul e la frecventa standard.

| NoChanceForUs a răspuns:

Cee tare.Ce e aici?laughing Hai mă ce minți că nu erai pă Facebook, erai cu mine pă mess.straight face

| comediant a răspuns:

In orice caz overclocked e un procedeu ce micşoreaza durata de viaţă a componentei overclockate sau chiar distrugerea ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia un pistol si pune-l sa refaca tot.
Overclocking-ul e un procedeu foarte riscant. Dar din moment ce totul e ok cu sistemul, ai scapat de ce era mai rau. Procesorul este mult superior placii de baza si cantitatii de memorie RAM, nu ai nevoie de overclock. Nu te pot ajuta efectiv cu pasii necesari, dar daca a facut schimbari doar din BIOS, incearca sa cauti in BIOS un Reset to default.

| florinmare89 a răspuns:

Ha ce mai intrebare