| GoGo23g a întrebat:

Sallz!

Am o placa video are 3-4 ani cred
Si nu mai imi merge cand o bag in pc imi apare o magine Roz cu niste "purici" ceva de genu
Sa fie de la altceva? sau de la placa video!?
Daca stiti sa-mi spuneti cauza? si de la ce este

Va roogg nu vreau sa aud comentatii de genu[Du-o la reparat etc... Asta am sa fac dar vreau sa stiu de la ce este...]

1 răspuns:
| PATZA a răspuns:

laughinglaughing, in acel slot unde se baga placa ai incercat sa bagi un fel de aditiv sau curatator,cum ar fi sprai-ul de contact sau alcoolul tehnic? dar ai grija, unitatea o pornesti dupa ce ai folosit una din aceste solutii si care s-a uscat complet,ca altfel booom, iti spun eu ca mie mi s-a ars unitatea si a sarit si siguranta de la casa, ca nu am ascultat sfatul celor mari...dar asta e, deci mai bine astepti o ora dupa ce ai dat cu astea si dupa usuci slotul cu feonul(uscatorul de par) ca sa fie complet uscat.asta a fost tot.sall!