| ZukiAndreea204 a întrebat:

Acum ceva timp mi-am luat un microfon de pe Emag(esperanza) si mi-am mai luat un jack cu 2 mufe deoarece laptopul meu are doar o mufa jack si vreau sa imi conectez si căștile, dar laptopul meu nu imi detectează microfonul extern(cel cumparat de mine) ci microfonul intern al laptopului si ma cam stresez de ceva timp cu aceasta problema, sper sa o pot rezolva. vreau sa mentionez ca mai am un laptop si am incercat sa conectez microfonul la acel laptop sa vad daca este intr-adevar o problema cu microfonul si pe acel laptop microfonul merge si se aude perfect, ma ajuta cineva va rog? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| TheCaliptus35 a răspuns:

Cand intri in control panel la sound, la output devices iti apar mai multe microfoane?(cel extern si cel al laptop-ului)Daca da, urmezi urmatorii pasi:click pe microfonul extern->proprietati->set as default(sau ceva de genul e setarea).