| RaulGeorge798 a întrebat:

Salut all, am un calculator cu maner ca acesta din imagine doar k difera culoarea a meu este ALB http://www.tocmai.ro/unitate-pc-sistem-dual-core-1551061 2.html. Am un pc meu 2gb RAM,placa video 256, si procesorul de 1, 41.As vrea sa schimb procesorul in el minim de 2, 4 in imagine acel calculator este la fel ca al meu doar k e albastru,se mai poate schimba procesorul la mine macar de 2, 4?

3 răspunsuri:
| TheWhiteRipper a răspuns:

Ce procesor ai acuma? zi exact modelu! oricum, nu stiu daca se merita sa faci upgradeu.

| RaulGeorge798 explică (pentru TheWhiteRipper):

E slab uite-l, AMD Semprom(tm) Processor 2500+ 1, 41Ghz.

| TheWhiteRipper a răspuns:

Grav... nu prea ai ce sa faci, pentru ca functioneaza pe un soclu foarte vechi care nu mai este suportat de nici unu din procesoarele de azi. Iti recomand sa schimbi tot pc-u, ca nu cate vad nu prea mai merita upgradat... dar daca totusi vrei neaparat sa schimbi procesoru iti trebuie si o placa de baza noua.