| GABRIEL78 a întrebat:

Salut ALL! imi puteti explica ce este jocul minecraft pentru-ca am vazut din greseala pe youtube un filmulet si mi s-a parut bestial. A da, si mai am o intrebare iti poti face singur o casa a ta sau ce? MERSI MULT DAU FUNDA PROMIT!

Răspuns Câştigător
| eumadalin121 a răspuns:

Minecraft este un joc de constructii, iti poti face casa ta.sunt 3 moduri supravietuire (trebuie sa supravietuiesti logic), creativ ai toate resursele sau extrem unde daca mori o data nu mai ai nimic.

5 răspunsuri:
| minecraftian a răspuns:

Da poti face singur o casa, minecraftul e cam greu de invatat iti recomand sa vezi foarte multe lest playuri!

| MaxLeon a răspuns:

Da poti sa faci casa ta poti sa iti faci gradina ta poti sa construiesti de fapt ce vrei, poti castele poti casa ta in realitate poti carusele poti face ce doresti doar sa ai imaginatie si sa combini lucrurile happy Iiti spun din experienta mea happy Distractie Placuta tongue!

| GABRIEL78 explică (pentru MaxLeon):

Dar in multipleyer sau singleplayer?

| Alexmihai4992 a răspuns (pentru GABRIEL78):

In ambele

| MaxLeon a răspuns:

Depinde de ce mod are servaru happy
Ex:survivar(cel mai intalnit) creative, assasin creed(parkour) Pvp(doar bataie) FTB(e foarte greu nu ti-l recomand), Hg(trebuie sa il incerci happy, iar un mod care nu vine sa credeti, eu l-am facut tongue o sa apara saptamana viitoare happy (GlobalGame) pentru detalii lasati-mi un measj tongue

Deci da depinde pe ce server te duci succeshappy ex: mc.mdy.ro-surviviar,creative-Hg (are 3 moduri)

mc.craftlandes.com-parkour area happy