| AndreyBoss2005PCMASTER a întrebat:

Am 2 probleme in GTA 4
1)Cand intru in GTA 4, se vede albastru inchis, doar copacii si masinile se vad!
2)Nu ma lasa sa modific rezolutia deloc(este de 800x600) in rest,detaliile sunt pe medium, am incercat si pe low dar nu ma lasa sa modific rezolutia...
PC:Intel Celeron J1900 Quad-Core, 2.41 ghz
Intel HD Graphics
2 GB RAM
Rezolutie:1366x768 HD

6 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

E de la placa video.
E integrata si e foarte slaba.
La fel patesc si eu. imi arata doar masina si in rest tot ce e langa masina arata cu negru.
Daca ai PC baga-ti o placa video.
Daca ai Laptop te joci doar ceea ce iti merge.

| AndreyBoss2005PCMASTER explică (pentru FlorinCiokan):

Am un Acer Aspire XC-603! Un fel de mini pc! Pff...am mai dat si 55 lei pe jocul original! Poate gasesc vreo rezolvare...

| FlorinCiokan a răspuns (pentru AndreyBoss2005PCMASTER):

Pai l-ai deschis? Are componente de PC? Vezi ai loc pe placa de baza un socket PCI Express pentru placa de baza. Daca ai iti poti pune o placa video. Nu gasesc pe net poze cu el desfacut ca iti ziceam direct.

| AndreyBoss2005PCMASTER explică:

1) Este in garantie
2)pe net zice ca are MINI-PCI EXPRESS!
3) Stii vreun magazin/site cu adaptoare de placi video?

| AndreyBoss2005PCMASTER explică:

Daca nu... O sa ma duc cu el la service.

| AndreyBoss2005PCMASTER explică:

Gata,am rezolvat cu un patch, are putin lag, dai nu-i nimic