| Edy_9245 a întrebat:

Am 8 GB RAM de DDR3, iar cand dau la Proprietati in "My Computer" imi apare: (5.93 usable). Cum pot face sa ii folosesca pe toti 8, nu doar cei 5.93?

2 răspunsuri:
| snzpaul a răspuns:

Salut. Scrie „msconfig" în Run. La general selectează Selective Start-up, iar la boot pune ca și timeout 10 seconds. Apasă Advanced și selectează „Number of proccesors" la maxim (4 sau 8), iar „Maximum memory" să fie dezactivată. Le dai apply ulterior și aia e.

| Edy_9245 explică (pentru snzpaul):

Man. tot la fel arata.