| Emanuel_Ema_1998 a întrebat:

Salut.am nevoie de ajutor cu memoria RAM.Eu am 4 gb Ram
Si la >>startcomputerproprietati imi apare : 3.25 gb usable "
Am windows 7 64 bit.
Pc :Intel optiplex gx620

Vreau sa stiu cum pot folosii toata memoria RAM pe care o am.
Please Help

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Uita-te si pe aici: https://www.youtube.com/watch?v=AQDvqT62_oo
Poate te ajuta.

| Jipa95 a răspuns:

Iti trage placa video integrata restul pana la 4 gb. Nu trebuie sa functioneze si ea cu ceva?

| Emanuel_Ema_1998 explică (pentru Jipa95):

Am placa video nvidea gt210 de 1 gb.nu folosesc placa integrata

| Emanuel_Ema_1998 explică (pentru Jipa95):

Nu folosesc placa integrata
Am nVIDIA gt210 de 1 gb

| Emanuel_Ema_1998 explică (pentru Jipa95):

Am placa nVIDIA gt210 de un 1gb
Ar trebui sa am ceva mai tare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toata nu o poti folosi ci numai 3, 88 usable din 4. Mai e ceva in pc care iti foloseste din memorie asa ca nu prea poti face nimic.