| bLacKbaLL a întrebat:

Neata TPU! Am o mica problema. ieri mi-am cumparat 4GB ram. DDR2. Adica sunt 2 placi de cate 2GB deoarece nu mai avea una de 4. iar eu mai aveam 2 de cate 1... In total am 6Gb de ram.
Cand ma uit la >computer--- proprietati imi apare ca am 6GB dar doar 3 usable straight face ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| Chewbacca a răspuns:

Inseamna ca ai sistemul de operare pe 32 bit. Incearca sa instalezi unul pe 64 bit (windows 7 x64) si vei vedea rezultatul.

| bLacKbaLL explică (pentru Chewbacca):

Daca las si gasi laughing eu am windowsu cu licenta... si imi convine mai mult sa il tin deoarece asa sunt in regula. daca imi poti da un link dar sa fie bun? Ms mult pentru raspuns ai funda

| monstrulet a răspuns (pentru bLacKbaLL):

Fa-ti cont pe msdn si descarca de acolo windows original, ar trebui sa mearga cu serialul pe care il ai deja

| Chewbacca a răspuns (pentru bLacKbaLL):

Pai nu prea ai ce sa faci daca este original, doar sa faci un update la cel pe 64 bit dar o sa te mai coste ceva. Uite si un link care sper sa te ajute: http://windows.microsoft.com/......-questions

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Link-ul urmator te va ajuta, urmează instrucțiunile și vei putea folosii toți cei 6GB de memorie RAM.
http://dan-blog.ro/......s-7-32-bit