| SasukeCS2 a întrebat:

Am auzit niste baieti care vorbeau despre un joc World of Warcraft care se joaca online. Stiu ca jocul are in jur de 15 GB si se joaca pe server privat ca pe serverul oficial trebuie sa platesti ca sa joci si mai stiu ca faci repede level si ai multe magii. Am cautat pe net si am gasit trei jocuri cu numele asta Wow: Cataclysm, Lich King si Burning Crusade. Care dintre ele credeti ca este si de unde il pot descarca si unde pot crea un cont? A si daca stiti ce system requirements are.

5 răspunsuri:
| StarKIonutZ a răspuns:

Sall deci wow ca sa joci trebuie sa gasesti servere private daca vrei romane e wow friaks sau cum eu zice ca sa gasesti site mai bine scrie pe google servere cs si dai pe prima ca te duce pe site de la ei care au servere de cs si daca te uti sus o sa vezi ca o sa scrie site lor de wow dai acolo iti faci cont downloadezi wow cataclysm de la iei si joci sau daca vrei un server eng e multen wow care se joaca so pe lichking si pe cataclysm doar alegi pe care vrei sa joc apropo e o mare diferenta intre cele doua eu mam pierdut prin ogrimar cand jucam pe cataclysm dar asta se aplica doar daca ai jucat pe lich king ma org iti fdaci cont si aici si poti sa joci FUNDA?

| kalibra21 a răspuns:

Asa deci voi incepe cu inceputul..eu am jucat toate cele 3 parti.Ideea este ca la inceput a fost Wow Burning Crusade care se mai joaca si la ora actuala..trebuie doar sa cauti servere privat, deoarece multi prefera sa joace pe versiunea aceasta mai veche deoarece li se pare mai simplu dar eu ii contrazic.Parerea mea este ca ultima parte (Cataclysm) este cea mai simplificata parte.Se mai joaca si Lich King la ora actuala..sunt multi care nu au vrut sa treaca la Cataclysm.Deci tu trebuie sa imi zici unde vrei sa joci, daca vrei Cataclysm imi zici si voi cauta server unde sa iti faci cont si am sa-ti dau link de unde sa downloadezi versiunea respectiva.Ca system requirements daca ai un pc cat de cat bun nu ai de ce sa iti fac griji. oricum am sa ti le zic :daca ai un procesor care e macar de 1, 3 e bine..ca placa video sa ai ceva peste 128 Mb iar ca rami e bine peste 1 Gb.Eu am rulat acest joc (versiunea Lich King) cu placa video de 128 rami sub 512 si imi mergea greu.Pana la urma am ars placa video si acum am un pc bun.

| SasukeCS2 explică (pentru kalibra21):

Vreau Cataclysm.
Am procesorul de 3 GB
Ram 1 GB
Placa Video 512 MB

| bublexfull a răspuns:

E simplu, ceea ce ai gasit tu sunt niste expansiuni ale jocului, lucruri noi ca : continente, misiuni, etc... eu ti-as recomanda sa joci pe Wow cataclysm, daca vrei da-mi un pm si iti dau link de unde poti sa scoti jocul gata instalat la ultima versiune tongue, PS: daca vrei sa te apuci de wow iti spun ca iti trebuie mult timp daca vrei sa devi bun, sunt persoane care joaca de 5-6 ani, deci iti dai seama ca iei stiu fiecare "smecherie'' a jocului happy

| mario98 a răspuns:

Salut! Deci World of Warcraft este un joc foarte complex. Cere foarte multa gandire si rapiditate a butoanelor. Iti trebuie multa indemanare si mult antrenament( din experienta personala). Asa deci tu trebuie sa iti iei World of Warcraft normal dupa accea bagi patch-urile in ordinea asta: The Burning Crusade -> Wrath of The Lich King -> Cataclysm. Acum Cataclysm (ultimul patch) are 23 GB. In ce priveste cerintele nu iti trebuie cine stie ce cerinte. Fundita? big grin