| Neindemanatul a întrebat:

Am cumparat un mouse acum cateva zile (razer diamondback 2015) l am instalat cu tot cu synapse ul lor... faza e ca am lag inexplicabil pe jocuri de cand l am instalat,ceea ce e imposibil,dupa ce l am schimbat direct lag, precizez ca astea se intampla la jocurile fps gen cs go sau 1.6, in schimb pe jocul track mania nu are nimic, pc ul meu duce cs go ul in 120 fps pe medium, nu vad ce ar avea.Va rog ajutati-ma...

2 răspunsuri:
| Atrielle a răspuns:

Nu prea are logica ce zici tu aici. Ce treaba are lag-ul cu mouse-ul?
Lag = delay, intarziere si e influentat de conexiunea la internet. cate MS ai?

vezi poate prin lag de fapt te referi ca se misca mai incet mouse-ul. >> consola >> sensitivity si mareste

sper sa te ajute, daca nu, da si tu mai multe detalii.

| Neindemanatul explică (pentru Atrielle):

Lagul acesta e *stuttering* si vad ca problema dispare daca reinstalez windows-ul...Iar aceasta apare dupa ce instalez orice driver, fie de la mouse, fie driver de la placa video, fie driver de imprimanta, fie driver de adaptor wirless...orice.Numai la cs go..restul merg perfect