| anonim_4396 a întrebat:

Am fost jucator de Metin2 Romania, insa, acum cateva zile m-am lasat de joc.
Zilele astea as vrea sa ma apuc din nou si deja cateva intrebari de adresat celor experimentati in Metin2, mai exact in Metin2 Romania:
1. Care ar fi cel mai bun regat, eu cred ca Jinno.
2. Care ar fi cel mai bun caracter la crescut de la nivel 1 pana la 99 pe acest Metin2? Eu cred ca ninja pe lama este si cel mai bun la crescut dar si cel mai bun la nivel mare in duel pentru ca poti folosi arc si sageti si poti aduna monstrii pe care ii bati cu lamele, iar la nivel mare daca pui bonusurile asa cum trebuie poate fi cel mai bun caracter in PvP.
Cam astea sunt intrebarile mele, sper ca cineva cu experienta in acest Metin2 sa ma ajute.

Răspuns Câştigător
| LoveMetin2 a răspuns:

Salut cel mai bun caracter pvm este sura magiile
Arme magice:

Tais vrajit + de atac

Armura vrajita+ aparare

Teama sansa de a esua atacul inamic si scade atac inamic.

Si tot sura este bun si pvp daca il faci pe magie neagra.

Protectia intunecata-+aparare scade paguba adversarului.

Spiritul flacarii o magie care ataca adversarul odata la 3secunde.

Mai are magii cu un DGM foarte mare. Multa bafta.

1 răspuns:
| andreiboss_3183 a răspuns:

Pfhoai. nu stiu ce sa zic exact dar parerea mea la intrebarea 1 da este ninja / dar daca vrei PVP alege sura si dau cu bug ( nu BM! black magic ) daca vrei sa dai DMG mult pui lama ( skillu ala care face sa sclipeasca arma si dai jos imediat arma si o sa ramana pe mana ). Apropo da poti fi cel mai bun...dar sunt unii care DONEAZA si primesc status ( INT MAI MULT DECAT MAX ETC. ) sau au MOD ( ITEME CARE AU BONUSURI CE POT FI PUSE DOAR DE STAFF [ GM, GA, OWN, SGA, TGA]
Sper ca te-am ajutat!