| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma apuc sa joc Metin2 Romania si am cateva intrebari la care nu am gasit un raspuns concret:
1. Pe Metin2 Romania care este cel mai bun regat, Jinno(albastru), Chunjo(galben) sau Shinsoo(rosu)?
2. Care ar fi cel mai bun caracter pentru crescut? Mentionez ca vreau sa fac nivel 99 repede pe Metin2 Romania, de aceeas vreau sa stiu care este cel mai bun caracter pentru crescut.
3. Incep de la nivelul 1, de la 1 la 99 unde sa cresc? Misiuni si mai ce?
Cam acestea ar fi intrebarile mele, doresc ID-ul de Yahoo Messenger al unui jucator mai vechi si experimentat de pe serverul romanesc de Metin2 in scopul adresarii lui unele intrebari la care nu gasesc raspuns.

Răspuns Câştigător
| M4RK a răspuns:

Salut!
1.Eu am jucat intotdeauna pe regatul albastru ca mi-a placut, dar tu poti sa iti alegi ce regat vrei dar pe albastru si galben am vazut ca sunt mai multi playerii.
2.Pentru crescut eu iti recomand razboinic mental sau sura arme pentru ca aceste 2 caractere sunt bune pvm dar si pvp odata ce ai facut magiile la master mare.
3. Unde sa cresti:
Lv 1-15 caini, ursi, amazoane
Lv 15 daca ai iteme bune poti cresc in map2 Tinutul Bakra unde sunt salbatici si cresti bine de la lv mai mic pana la lv 30-35 max.
Lv 30- Valea Seungryong la orcii elite. pana la 35-38 daca nu ai iteme asa bune dar daca ai cresti de la 35 la orcii negri pana la lv mai mare 45-50 daca rezisti.
De la lv 50 se creste v1 pana max 55-57 cresti greu dupa aia apoi iti trebuie bilet de v2 ala costa 9 MD.15 MD doar asa poti sa iei fac 2 euro dar este pachet de 25 bilete nu mai tin minte cat era 58 MD parca.Si cresti pana la lv 75 v2.
De la lv 75 cresti v3 unde sunt golemii, yeti apoi dupa ce faci lv mai mare 80 poti sa bati si luptatorii setao.

Daca vrei id meu am experienta in metin 6 ani baga add :ronaldo_best444@yahoo.com

Eu iti urez bafta in metin si noroc la iteme ca le faci cam greu.

3 răspunsuri:
| M4RK a răspuns:

Scuze pentru unele mici greselii.

| AnonyMess a răspuns:

Se stie ca intodeauna albastri vor avea puterea. dar nah. mai scapa si rosii.

| ciprian55 a răspuns:

Nu exista cel mai bun regat, eu zic ca cel mai bun caracter de crescut este sura
cat despre misiuni uite aici un link :http://ghidmetin2.blogspot.ro/2011/03/ghid-misiuni-metin2.html sper ca te-am ajutat. funda?