| gmxromania78 a întrebat:

Salut, am GTA IV si mi se misca in reluare, mai explicit,, foarte greu,, de ce? Am urmatoarele la pc : Memory :2.50 GB, Processor: AMD Sempron 140 processor 2.7GHz, Placa Video : AMD 760G - 1531 MB, OS: Windows 7 Ultimate. Din ce cauza se misca foarte foarte grau?

6 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Vezi aici, si afla ce te trage in jos :
www.systemrequirementslab.com/cyri/

| DonKim a răspuns:

Placa video e slaba...cum a zis si Darkness02 seteaza detaliile, ce tin de grafica, la minim

| gmxromania78 explică (pentru DonKim):

Pai\ si\ cum\ le\ setez?\

| DonKim a răspuns (pentru gmxromania78):

Intri in GTA IV,in setari, o sa ai setarile grafice. Daca sunt pe High da-le pe Low sau Med, no AA si o rezolutie mai mica decat ceva care o folosesti acu...si te joci asa cu ele pana gasesti o combinatie care iti da un fps decent

| Darkness02 a răspuns:

Pai poate fi din cauza procesorului care e cam mic daca e 2.7 single core, sau din cauza Memoriei RAM care nu se coordoneaza bine[daca nu ai 5 RAM-uri de 512]. sau trebuie o reintralare de windows.sau incearca sa dai toate detaliile la minim, rezolutia minima. sper ca te-am ajutat

| tr3yyg a răspuns:

Defragmenteaza HDD si verifica sa ai ultima versiune DirectX.