| vladutzw a întrebat:

Mi-am reinstalat windows 7 ultimate,
Processor: AMD Sempron[tm] Processor LE-1250 2.21 GHz
Memory [RAM]: 1, 00 GB
System type: 32-bit Operating System

De ce imi merge greu PC-ul? Iar la jocuri am lag...

Mentionez ca dupa ce am reinstalat windows-ul am instalat doar driver pentru placa video

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Treaba sta asa.Win 7 cere minim un giga ram.Bun, tu ai.Dar istaland si un browser si alte programe care la deschidere vor si ei memorie rami...nu mai sunt pentru ca deja windows-ul papa toti ramii.Din aceasta cauza se blocheaza. Ca solutie, poti adauga inca doi giga ram(nu unul)ca sa iti ruleze perfect.Sau te intorci la xp, pentru ca numai asta merge bine la 1 giga ram.
Nu conteaza ca ai sau nu driverele, va merge greu si cu ele instalate.

| AlexGaming a răspuns (pentru anonim_4396):

Au am 2 gb ram si imi merge bine

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai cum ai vrea sa-ti mearga pe 1GB si procesor LE single core?

| Jipa95 a răspuns:

Ai memoria ram foarte mica, sa nu mai zice de procesor. Cerintele windows 7 sunt mult mai mari fata de xp si daca mai instalezi cateva programe pe acel sistem, i-ai dat de cap. Fa-ti un upgrade la ram, mai pune-i minim 1gb suplimentari daca vrei sa rulezi W7 pe acel sistem.

| FatUglyVirgin a răspuns:

"1 gb ram" iti spune ceva