| gmxromania78 a întrebat:

Am... AMD Sempron 140 Precessor 2.70 GHz, Ram - 2.50, 32 bit, placa video incorporata - AMD 760G ATI. De ce nu imi merg jocurile mai mari bine (se misca greu dar intra in ele) de ex.- Wheelman sau Call of Duty 4 -Modern Warfare? Ce imi trebuie sa se miste jocurile mai bine? dau funda + vot!

4 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

In primul rand o placa video externa,cipul video incorporat isi ia memoria din ramii ce ai ai si procesul este greoi de aici si incetineala la jocuri, Apoi trebuie un programel"game boster" ce iti va seta compul pentru game oprind procesele nefolositoare din windows, bineinteles le reia cind vrei tu.Succes

| jogabonito a răspuns:

Placa video sa fie mai mare de cat o ai pe recenta si ram

| gmxromania78 explică (pentru jogabonito):

Procesorul este bun? Si la placa ce imi trebuie?

| jogabonito a răspuns (pentru gmxromania78):

Pai tiar fii de folos un procesor dual core amd si o placa video externa de 512 ii ok.eu am aceiasi configuratie k a ta doar procesoru ii dual core 3 ghz ii nu ma plang la jocurii