| Nimeni1203 a întrebat:

Salut, am imprumutat de la un prieten 2 controllere de xbox one ca sa ma joc fifa pe laptop si am cateva probleme, le am luat pe ambele deoarece una din ea nu se conecteaza la xbox deloc iar cealalta se conecteaza asa ca le am luat pe ambele ca ma gandeam ca poate nu merge deloc. Cand incerc sa le conectez la laptop nu se conecteaza niciuna din ele si nici nu le gaseste laptopul si nici telefonul, am facut update din xbox accesories, doar la cea care se conecteaza la xbox am putut dar tot nu mi le gaseste, am incercat tot ce am gasit pe net dar degeaba, aveti idee ce au? din cate stiu sunt si putin mai vechi ele, din generatiile mai vechi la xbox, cu fir se conecteaza si merg perfect dar daca incerc wireless nu mi le gaseste nici laptopul dar nici telefonul, aveti idee ce as putea sa mai incerc?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Fa asa cum zice aici: https://www.youtube.com/watch?v=jlvHkxW1oa4&ab_channel=HowToIT

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Pornesti controlerul, apoi cauti imperecherea din pc la dispozitive bluetooth!

| Nimeni1203 explică (pentru lpavel):

Am zis deja ca nu mi l gaseste, tin apasat pe butonul de pair 3 secunde si intru in bluetooth dar nu l gaseste nici laptopul si nici telefonul, la fel face la ambele controllere, la un prieten cu un controller generatia mai noua a mers fara problema dar la astea nu mi merge, nu mi le gaseste

| Nimeni1203 explică (pentru lpavel):

Mersi, tocmai ce credeam, e prima versiune de controller si d aia nu merge, mersi ca m ai lamurit, o sa ma joc cu el conectat cu fir pana imi iau unul nou