| KeNz0r_6944 a întrebat:

Salut,am instalat de curand niste jocuri printre care nfs hot pursuit 2010, assasins creed revelations la amandoua jocurile cand intru in ele nu vad pe tot ecranu adica in sus si in josul ecranului sunt dungi negre mentionez ca maximul rezolutiei monitorului este 1280x1024(4:3). O fi din cauza ca, jocurile ruleaza doar pe tipul de monitor 16:9? Din cate am vazut gameplayuri pe youtube la alti li se vede pe tot ecranul jocul la rezolutia 1280x1024. PLZ HELP.

7 răspunsuri:
| ThEEmperoR a răspuns:

Incearca sa schimbi rezolutia jocului.

| KeNz0r_6944 explică (pentru ThEEmperoR):

Salut thee am pus rezolutia la 1280x1024 care e maxima a monitorului.

| ThEEmperoR a răspuns (pentru KeNz0r_6944):

Poate ca tu ai vazut jocurile pe ps3 sau xbox. Nu pe pc.

| Mihaii00 a răspuns:

Doar ca sa stii :aceste 2 jocuri merg si pe ecran de 4:3.verifica la configuratie. Acolo e pblema.

| KeNz0r_6944 explică (pentru Mihaii00):

Nu e de acolo sigur, am driverele bunewinking.

| Marius_Andrita_1994 a răspuns:

Din cate stiu asta este problema de la Scaling. Daca ai NVIDIA intra la NVIDIA Control Panel si este o optiune cu scaling. Eu am laptop si aveam aceeasi problema.

| KeNz0r_6944 explică (pentru Marius_Andrita_1994):

Salut marius sa stii ca eu am ati radeon.