| Ruines a întrebat:

Salut, am niste probleme:
1.Mi se memoreaza ce caut pe google in cautari, adica daca am cautat "pisica" si dupa scriu "p" imi apare pisica, cum fac sa nu mai apara asa? Folosesc mozilla firefox.
2.Cred ca e un virus sau program care face sa apara reclame peste tot pe site-uri, de exemplu pe youtube imi apare reclama si sub scrie "ads not by this site"... laughing Ce sa fac sa rezolv asta?

2 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Buna!
Nu ai cum. Este o caracteristica a motoarelor de cautare. Nu ai cum sa stergi\modifici. Las' ca e mai bun asa happy.

Avand in vedere reclamele, este normal sa se afle peste tot.Asa este internetul: plin de reclame pentru a atrage clienti insa unele, daca apesi pe ele vei lua virusi si se pot intampla fel si fel de nenorociri la Windows. In plus, daca ar fi un virus, nu ar avea cum sa apar pe site multe reclame din cauza acestuia deoarece toti administratorii fiecarui site ''instaleaza'' ca sa spunem asa acele reclame ca sa apara acolo. Daca reclamele totusi iti apar prin deschidere aunor noi pagini de Web, s-ar putea sa fie din cauza unei mici probleme cauzate de un virus ce poate fi sters imediat cu ajutorul antivirusului.

Sper ca te-am ajutat! happy

Răspuns utilizator avertizat