| darksy36 a întrebat:

Am o intrebare care ma macina de ceva vreme. Eu acum am 2 gb ram si procesor amd sempron 140 single core de 2.7 Ghz. Daca as lua aceasta placa video: Asus GeForce 210 silent TurboCache 1GB DDR3 low profile, ce are frecventa la procesor 589 mhz, as avea probleme cu ea? Adica, exista vreun risc? In plus. daca intru intr-un joc. gen gta iv. as avea probleme cu ea? Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Dragos12345890 a răspuns:

Pai daca ai numai ddr3 atunci cred ca o sa-ti mearga jocurile dar acum cele noi aparute in 2012-2013 cer Dual-Core 2. 33Ghz 2. 33GHz, baftawinking

3 răspunsuri:
| ily10 a răspuns:

Asta depinde de placa de baza daca suporta placa video si nu cred ca iti va merge cu asa procesor

| Dragos12345890 a răspuns:

Acea palca video e destul de buna dar chestia e ca daca tu ai placa de baza DDR2 normal ca restul pieselor sunt de DDR2 si cum acea e de DDR3 o sa trebuiasca sa schimbi placa de baza. si tot restul calcultorului ( procesor, rami, placa de sunet, etc. ), baftawinking

| darksy36 explică (pentru Dragos12345890):

Tot ce am eu in calculator e ddr3.