| Norbert97 a întrebat:

am o intrebare importanta! am un pc cu o configuratie foarte slaba: 1 gb ram 1.6 ghz si placa 64 mb vreau sa schimb placa video in 512 mb 32 biti dar...am sanse sa imi mearga jocul german truck simulator cu moduri romanesti cu harta TOT fara sa imi mearga in reluare...ce ziceti? sa cumpar o placa?

Răspuns Câştigător
| Zap a răspuns:

Mai bine faci o comparatie intre cerintele jocului si componentele PC-ului tau:

Cerinte minime:
Operating System: Windows XP or Windows Vista
CPU: 2.4 GHz Intel Pentium 4 or equivalent
Memory: 512 Mb (Windows XP) 1 GB (Windows Vista)
Hard Drive Space: 600 MB of free space
Graphics Hardware: 128 MB video card: GeForce 4 (not MX!) or better, ATI Radeon 8500 or better
Sound Hardware: 100% DirectX 9 compatible sound card
Cerinte recomandate:
Operating System: Windows XP or Windows Vista
CPU: 3.0 GHz Intel Pentium 4 or equivalent
Memory:2 GB (Windows XP) 2.5 GB(Windows Vista)
Hard Drive Space:600 MB of free space
Graphics Hardware:256 MB video card: GeForce 6 or better, ATI Radeon 9800 or better
Sound Hardware 100% DirectX 9 compatible sound card

2 răspunsuri:
| Breake a răspuns:

Pai fi atent : Intri aici > http://www.systemrequirementslab.com/cyri/intro.aspx

Si cauti jocul si apoi dai : Can you Run" / dar o sa-ti zica sa instalezi un plugin ce ti-l dau el automat

| Zap a răspuns (pentru Breake):

Nu e bun site-ul... nu iti zice exact...