| AndreiBaciu a întrebat:

Salut am o intrebare
in primul rand eu cred ca am un PC bun GTX 960, 8GB RAM 64 bit, Intel Core i5, 3.20 GHz SI MI-AM LUAT SI UN MONITOR NOU DE LA ASUS
Asa... mi-am cumparat Fifa 16 si ma asteptam la mai mult de la PC. Inainte sa imi iau fifa am intrat de Youtube sa vad cum merge si am vazut ca mergea supe bine intre 70-150 FPS
Cand l-am luat am intrat sa ma joc si ma uluit \
1.Grafica praf
2.Merge asa si asa si setarile erau la ultra toate
CE O FI? AJUTATI-MA VA ROG NU O LUATI LA MISTO DAU FUNDA
VA ROG ajutati-ma

2 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

"Grafica praf" Poate nu ai reglat rezolutia. ( 1920 x 1080 probabil.)
Jocul e original?

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Ma cand zici setarile zii si ce componente ai incat sa intelegem si noi unde ai problema sa unde face bottleneck.

2 La Full HD merge fara problema sistemul tau daca la specificatile tale (daca le eau in mare [rotunjesc]).

Ultra HD poate sa fie problema ori de la Ram ori la acel procesor sa nu faca fata.