| Erdei_Antoniu_1998 a întrebat:

Am un laptop Asus ROG procesor Intel core i7, placa video NVIDIA GEFORCE GTX 1050, 8 GB RAM si am o problema cand incerc sa joc aproape orice joc: sacadeaza foarte tare. Nu am aceasta problema doar la ultimele jocuri aparute sau doar cand setez grafica la ultra. I-am pus windows nou dar problema persista. Va rog sa ma ajutati cu o solutie.

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=mFSLro_OXLQ
Drivere diferite la placa video, optimieaza windows-ul, pune-i un ssd daca nu ai, pentru fluenta http://www.youtube.com/watch?v=t5e4AV-1SoI si niste rami sa se duca pe dual channel, da-i placa video pe high performance si seteaz-o ca "default" in jocuri, http://www.youtube.com/watch?v=mTbbG7QBDig vezi sa ai toate programele si driverele necesare instalate, adauga-i o racire sau schimba-i pasta termoconductoare.

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Ai instalat corect driverul video pentru versiunea ta de Windows?

| Erdei_Antoniu_1998 explică (pentru Wr3nch):

L-am dus la un service pentru windows, nu eu l-am pus

| Wr3nch a răspuns (pentru Erdei_Antoniu_1998):

Lasa modelul laptopului si versiunea de Windows.

| Wr3nch a răspuns (pentru Wr3nch):

Nevermind, nu am vazut ca e rezolvata problema happy

| AgentTorque a răspuns:

Seteaza pe low si vezi daca tot asa face