| Lukasz a întrebat:

Salut, am o mica mare problema.
Nu ma mai pot juca jocuri gen CS GO sau Fifa, am probleme cu placa video, cred. Asa mi-a spus un prieten. Ideea e ca am dungi negre, trebuie sa pornesc pc-ul in modul Safe, dar nu pot juca nimic. Ce sa ma fac, am un AMD Radeon 5450, il am de 5 ani, banuiesc ca trebuie schimbat, dar cu ce sa-l schimb, nu vreau ceva foarte scump. Dar intrebarea mea e. Pot face ceva in afara de a schimba placa video? Imi da eroarea 0x00000016 ceva gen. Si nu mai suport, de 1 luna am problema aceastaa, culmea e ca ieri si azi dimineata imi mergeau jocurile, insa mi-a dat bs, si acum am dungi negre orizontal. Nu mai suport...

2 răspunsuri:
| Alex007xD a răspuns:

Stai linistit, sunt driverele de vina. O reinstalare noua la windows iti rezolva tot.

| AnEnEmY a răspuns:

Salut!
Eu tot am avut asa o problema(situatie)
Trebuie doar sa iti cumperi un PC sau laptop nou cu o placa de grafica HD sau mai mult de 720p.