| flapjak a întrebat:

Salut, am o problema cu placa video, este o placa nVIDIA 512mb, cand o bag in pc, si pornesc pc-ul, 2-3 minute este totul ok, iar apoi tot ecranul se vede in diferite dungi colorate, daca imi puteti spune ce trebuie schimbat de pe ea, imi pare rau sa o arunc si vreau sa o repar.

3 răspunsuri:
| MadHOuse a răspuns:

Placa video este defecta..nu poti repara nimic la ea.

| Teodoralexandru a răspuns:

Salut acele dungi se numesc artefacte si nu poti so repari deoarece placa ta este veche iar dupa o anumita perioada de timp incepe sa se strice incetul cu incetul (aceasta problema este intampinata de aproape toate placile video mai slabe, dupa cativa ani). iti recomand sa iti cumperi alta

| Suleiman a răspuns:

Scoate-o si bag-o inapoi; fa asa si cu ramul, dar cu pc inchis; vezi daca se schimba ceva