| Memo97 a întrebat:

Salut, am o mica problema cu jocurile, mi-am reinstalat windowsul acum o saptaman si mi-am pus far cry 3 pe el si mergea foarte laguit, apoi cs-go cumparat pe steam care imi merge super, iar azi Mortal Kmobat XL tot de pe steam cumparat si merge la fel de rau ca far cry-ul. Mentionez ca aceste jocuri imi mergeau super inainte( am un Asus rog gl552vw). Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| AlleXuSS a răspuns:

Salut verifica in primul rand daca nu altceva iti mananca memoria ram/procc/placa video uitate cu task manager si vezi care consuma mai mult daca nu este nimic suspect in task incearca sa faci un update la placa video sau scade setarile jocului!

| Memo97 explică (pentru AlleXuSS):

Am facut aseara update, am dezinstalat si reinstalat, si am gasit o optiune in GeForce sa reinstalez driverul(nu stiu de ce a mers atunci), unele jocuri imi lua placa integrata, acum o ia pe cea dedicata

1 răspuns: